JAK PRACOVAT S ROZMĚRY SKŘÍNĚ

Při výběru skříně se mnozí zájemci většinou ohlížejí pouze na design a místo, kam bude umístěna. Úplně však zapomínají na to, co v ní budou uchovávat a zda je prostorově dostatečná k uložení všech potřebných věcí. Komfortní nábytek vám musí předeslat optimální zázemí pro veškeré oblečení a další důležité věci k uskladnění. V tomto článku se podíváme na to, jak pracovat s rozměry skříně.

Volba rozměrů skříně

HLOUBKA ŠATNÍ SKŘÍNĚ

Hloubka šatní skříně je důležitým parametrem při uskladnění oblečení na ramínku. Šatní tyč by měla být rovnoběžná se zadní části skříně. Optimální rozměr startuje na 60 centimetrech. Pakliže se rozhodujete na kolmou tyčí na záda, určitě požadujte výsuvný mechanismus. U této varianty se hloubka odvozuje od složených triček nebo kalhot, stačí však minimálně 45 centimetrů. Na hloubku šuplíku už tolik nehledíme, jejich prostorová dispozice není pro úschovu malých věcí až tak důležitá.

VÝŠKA A ŠÍŘE SKŘÍNĚ

I v této oblasti hodně záleží na tom, pro jaké účely bude zakoupená skříň sloužit. Pokud si vedle sebe budete chtít vyskládat tři řady kalhot a prostorově získáte místo jen pro 2,5 kalhot, zbytečně zaplatíte 0,5 prostoru navíc bez jakéhokoliv využití. Navíc bude prostor působit nepřehledně a neuspořádaně. Pokud se zaměříme na optimální výšku skříně, tak by poslední police neměla převýšit hranici 150 centimetrů pro lepší skladování a vyndavání věcí. U člověka vyššího vzrůstu, který bydlí sám to samozřejmě neplatí.

ZAMEŘTE SE NA TLOUŠŤKU POLIC A STĚN A USPOŘÁDÁNÍ

Pokud se zaměříme na ideální tloušťku polic a stěn skříně, záleží na použitém materiálu. Police z lamina mohou být slabší, jelikož mnohem více unesou. Standardní tloušťka se pohybuje okolo 18 milimetrů.

Šatní skříň musí být vybavena šatní tyčí pro zavěšení oblečení. Nalezněte si takovou, kde se dá tato tyč jednoduše odstranit a získaný prostor tak využít pro skladování lyží. Nejlepší skříně nabízejí různorodou variabilitu rozložení jednotlivých polic i výšky. Naprosto nejlepší volbou jsou pak kombinované skříně, které předkládají obě dvě varianty v jednom.